Syn tam před restaurací brutálně napadl o rok staršího muže. Otec pak bránil, aby lidé zamezili dalšímu útoku, a stačil napadnout jednoho hosta.

Incident pravděpodobně odstartovala hádka. „Muže napadli otec se synem v době, kdy vyšel ven z restaurace. Mladší z pachatelů ho nejprve udeřil do obličeje, kdy muž narazil do zdi restaurace, ztratil vědomí a upadl na zem. V napadání však muž pokračoval, když zaútočil několika ranami a kopy do oblasti hlavy a břicha,“ vylíčila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Dalšímu napadání chtělo zabránit několik hostů. Jednoho z nich však otec odtrhl od svého syna, aby mohl v útoku pokračovat. „To se mu zcela nepodařilo a ve fyzickém útoku mu jeden z hostů zabránil. Ostatní hosté z restaurace začali poškozeného ošetřovat, čemuž se snažil útočník zabránit. Poté si ho z místa odvezla jeho přítelkyně,“ poukázala mluvčí.

Sokolovské náměstí Budovatelů.
Náměstí se promění v parkoviště. Zmizet z něj musejí i oblíbené trhy

Při útoku utrpěl zranění jeden z hostů, kterého udeřil 56letý muž do obličeje, a skončil v nemocnici. Hůře na tom byl 29letý muž, který utrpěl několik zlomenin v obličejové části a další zranění, která si vyžádala lékařské ošetření a následnou hospitalizaci. „Muž byl omezen v běžném způsobu života, kdy následkem napadení musel nějakou dobu přijímat tekutou stravu,“ dodala mluvčí.

Mladšího z mužů stíhají kriminalisté ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví a z přečinu výtržnictví. Starší z mužů je stíhán z těchto skutků pro pomoc.