Záchranáři přitom zasahovali nejen u poraněných lidí, ale také zachraňovali život provozovatele záchranné a odchytové služby, který přijel psa odchytit. Toho přímo na místě srazilo a přejelo jeho zásahové vozidlo, které se samovolně rozjelo.

Útok psa rasy americký staford se stal ve středu před osmnáctou hodinou. Pes zaútočil nejprve na dítě, pak na strýce ve věku 36 a pětašedesátiletého dědu, kteří se patrně pokoušeli chlapce od psa uchránit. Podle informací Deníku patřil pes právě strýci.

„Zvíře způsobilo třem osobám tržná poranění na předloktích a nohou,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Radek Hes. „Nezletilou osobu jsme se středně těžkým zraněním transportovali do specializovaného dětského traumacentra v Praze,“ dodal Hes. „Byli jsme překvapení, co se stalo. Pes všechny dobře znal. Rodina tam bydlí společně. Asi zareagoval na nějaký pohyb dítěte,“ řekl Deníku jeden z obyvatel obce.

Zdroj: DENÍK/Jiří Drozdík

Provozovatel odchytové služby Petr Prokeš dorazil na místo po sedmnácté hodině, aby psa odchytil. Bohužel se však jeho zásahový vůz svévolně rozjel a přejel ho. Utrpěl vážná poranění hrudníku, břicha a dolních končetin. Vrtulník ho transportoval do traumacentra v Praze.

Případem se nyní zabývá policie. „„Incidentem se usilovně zabýváme a prověřujeme ho. Kriminalisté po zjištění bližších okolností zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ řekl mluvčí krajské police Jakub Kopřiva.

Ilustrační foto
Postrach obchodů skončil ve vazbě