Hned šestkrát se policisté na Karlovarsku o uplynulém víkendu potýkali s řidiči, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Třikrát přitom způsobili dopravní nehody. Všem přitom vedle pokuty a zabavení řidičských průkazů hrozí až jeden rok za mřížemi.

„Víkendovým rekordmanem byl dvaatřicetiletý muž z Karlových Varů, který při kontrole nadýchal 1,84 promile,“ konstatovala Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů. Rozmezí alkoholu v krvi se přitom pohybovalo od 0,66 promile po už zmíněnou hladinu.

Řidič, který nadýchal nejnižší hladinu alkoholu, způsobil mezi Ostrovem a Jáchymovem dopravní nehodu se stotisícovou škodou. „Kvůli nepřiměřené rychlosti dostal smyk, narazil do svodidel, betonového oplocení, přistřešku na dřevo a plynového pomníku,“ uvedla Papežová.
Do stojanu u benzinové stanice narazil jedenatřicetiletý muž z Chomutova. Z místa nehody ujel, velice záhy jej však zadržela hlídka ostrovských policistů. Hříšník nadýchal 1,51 promile.

O tom, že alkohol za volantem není jenom doménou mužů, přesvědčila policisty osmačtyřicetiletá řidička. Před odbočkou na Horní Hrad nezvládla rychlou jízdu, dostala smyk a po nárazu do pařezu skončil její vůz na střeše. Sanitku přivolal náhodný svědek nehody. „Záchranáři převezli ženu k ošetření do nemocnice. V pravé poledne nadýchala policistům 1,59 promile alkoholu. Lékařské vyšetření odmítla,“ dodala Papežová.