Do bytu byli nuceni násilně vniknout po oznámení sousedů, kteří často slýchávali pláč dítěte. Ti měli podezření, že ho tam jeho matka uzamyká a nechává samotné doma. To se také i před zraky sociální pracovnice potvrdilo. Kromě toho byl v bytě nalezen i přivázaný pes.

„Dítě bylo zavřené v jednom z pokojů. Dveře byly utěsněné, aby patrně nebyl ven slyšet pláč. Dítě tam žilo ve vlastních výkalech, v horké místnosti bez dostatku vzduchu. Kolem něj bylo zkažené jídlo, které mu tam jeho matka nosila,“ řekl Deníku člověk obeznámený s případem, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Matka má ještě další tři děti

Dítě bylo podle zjištění Deníku zanedbané a špinavé. Na sobě mělo starší pohmožděniny. Jak se Deníku podařilo zjistit, matka je samoživitelka a žije s přítelem, který jezdí pracovat do zahraničí.
Má ještě další tři děti, jedno jí už přitom bylo odebráno a vychovává ho její matka. Soud rozhodl o odebrání dítěte a chlapec skončí v náhradní pěstounské péči. V té zřejmě skončí i další dvě děti.

Případem se nyní intenzivně zabývá policie. „Zahájili jsme trestní řízení pro podezření z přečinů opuštění dítěte nebo svěřené osoby a z týrání svěřené osoby. V případě prokázání viny hrozí ženě i muži až 5 let vězení,“ řekla mluvčí sokolovské policie Soňa Hergezelová.