Řeč je o pětadvacetiletém muži a jeho o čtyři roky mladší ženě. Pachatelé mají na svědomí minimálně čtyři zločiny. Při nich si podle policie vybírali i špatně pohyblivé důchodce. Stalo se tak například v Habartově, kde okradli třiasedmdesátiletého seniora. Žena tam zaklepala na jeho dveře, a když mu řekla, že nese k podpisu petici, senior ji pustil do bytu. Ta následně využila jeho imobility a z peněženky mu sebrala šest tisíc korun. „O tři dny později se do bytu vrátili. A i když nechal senior dveře na řetízek, obviněný muž strčil nohu mezi dveře a násilím se do bytu dostal. Z peněženky seniora tentokrát odcizil tisíc korun," uvedla mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí s tím, že na Sokolovsku řádila dvojice půl roku. Další případ se stal taktéž v Habartově.

Podvodníci si tentokrát vybrali starší manželský pár. Muž počkal, až seniorka odejde z bytu, a poté s igelitkou v ruce zaklepal na dveře. „Pod záminkou, že nese nákup jeho manželce, vnikl do bytu jednaosmdesátiletého muže a tvrdil, že si jeho žena od něj půjčila peníze na nákup, a tak na ni společně čekali. Zloděj mezitím využil staříkovy bezbrannosti a odcizil pokladničku, ve které bylo devět tisíc korun," pokračovala Krejčí.

Muž okradl v Habartově i šestatřicetiletou ženu. U bytových dveří jí začal nabízet oblečení. Využil pak chvíle její nepozornosti a z kabelky sebral asi deset tisíc korun. „Celkem způsobila dvojice pachatelů škodu za 27 tisíc korun. Kvůli krádežím byl muž v minulosti již odsouzen. Nyní mu tak za loupež a porušování domovní svobody hrozí až deset let vězení. Jednadvacetiletá žena může ve vězení strávit až dva roky," dodala mluvčí.