Podvodnice si nejprve na konci března sjednala v odpoledních hodinách schůzku v Novém Sedle, kde si nejprve chtěla půjčit a pak i koupit ojetý vůz. Když mělo dojít na placení, s autem odjela, kupní cenu nezaplatila a auto nevrátila. O dva dny později bylo nalezeno v Chodově, kde bránilo vjezdu do garáže a odtáhli ho městští strážníci. Podvodnice ho navíc stačila poškodit. Poslední březnový den pak pachatelka vnikla do neuzamčeného zaparkovaného volkswagenu, se kterým odjela do Karlových Varů. Našla v něm peněženku s osobními doklady a platební kartou, ze které později provedla několik plateb v obchodním domě.

„V dalších dvou případech si na základě inzerátů sjednala schůzky za účelem zakoupení osobních vozidel značky Renault a Škoda. Vždy u sebe neměla hotovost a pod různými záminkami přesvědčila majitele k uzavření kupní smlouvy s tím, že jim peníze dá později. V prvním případě s autem odjela a měla téhož dne přijet na domluvenou schůzku, při které měla uhradit kupní cenu. Opět se ale nedostavila, nezvedala telefon a později ho měla již nedostupný. Ve druhém případě si po sepsání smlouvy chtěla vozidlo vyzkoušet. Jela se s ním projet a pod záminkou výměny řidičů využila toho, že žena vystoupila, a s vozidlem rychle odjela,“ dodala mluvčí.

Kriminalisté ženu stíhají hned ze čtyř přečinů, a to za krádež, podvod, neoprávněné užívání cizí věci a za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Hrozí jí až dva roky vězení.

KOMINÍK Michal Staněk kontroluje pomocí speciálního zrcátka spalinovou cestu u komínu.
Topná sezóna byla dlouhá, hasiči likvidovali desítky požárů komínů