Pachatel na konci listopadu kontaktoval pod záminkou koupě auta v Karlových Varech jednasedmdesátiletého seniora. Když se sešli, vyžádal si muž zkušební jízdu. Pak do auta nasedl a zmizel. Senior ihned zavolal na policii. „Již po pár minutách muže zastavila policejní hlídka. Při kontrole policisté zjistili, že má platný zákaz řízení,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

O den později přijel v podvečerních hodinách do Žlutic, kde opět pod smyšlenou historkou oslovil 64letého muže. Tomu údajně tvrdil, že je známým jeho přítele a že by od něj nutně potřeboval zapůjčit auto, aby mohl zajet pro svoji manželku. Tu ve skutečnosti ani nemá.

„Muž mu uvěřil a chtěl mu pomoci, a tak se zapůjčením vozu souhlasil. Domluvili se, že mu ho vrátí do hodiny zpět, což však neučinil. O tři hodiny později ho v Bečově kontrolovala policejní hlídka, která zjistila, že opět řídí přes platný zákaz řízení, a ještě k tomu tedy seděl v kradeném autě. Navíc měl muž pozitivní test na pervitin,“ poukázala mluvčí.

O pár dní později opět pod smyšlenou legendou, že musí na návštěvu do nemocnice za svojí manželkou, si vypůjčil vozidlo značky Ford od 37letého známého. A opět s ním zmizel. Našla ho o tři dny později policie v Ostrově.

Stejný den se pachatel vydal do Vojkovic, kde zaťukal na dveře domu 71leté ženy. Pod záminkou, že zná jejího syna a že bude kupovat nedaleký dům, přišel na údajné sousedské popovídání. Žena ho pustila do bytu. „Když šla uvařit kávu, z komody jí odcizil 3500 korun. Poté vypili kávu a muž odjel. Nato žena zavolala synovi, který uvedl, že žádného takového muže nezná. Proto zkontrolovala celý dům a zjistila krádež peněz.“

Další případ pak řeší policisté v Karlových Varech. Dotyčný si tam zapůjčil mobil od jednadvacetiletého muže s tím, že si nutně potřebuje zavolat. S telefonem pak odešel a už ho nevrátil. „Tvrdil mu, že mu ho vrátí následující den. Oba muži se následující den sešli a muž místo telefonu přišel s nabídkou sjednání dobře placené práce v Německu. Od muže ale chtěl 3500 korun za vyřízení formalit. Ten mu je předal, a když nadešel den, kdy měli za prací do Německa odjet, už se neukázal.

Vyšetřování ukázalo, že pachatel má bohatou trestní minulost. Odsouzený byl i za mravnostní a násilnou trestnou činnost. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.