Psovod s Adagem tam byl povolán k průzkumu terénu a vyhledání pachové stopy. „Na místo ihned vyjeli policisté, kteří zjistili, že okno v dílně je otevřené a pod oknem jsou stopy ve sněhu směřující k řece. Přestože byla tma a silně nasněženo, Adag zachytil stopu, sledoval ji podél řeky k cvičišti ZKO Svatava, dále vedl psovoda po příjezdové cestě přes louku do lesa, z lesa vedla stopa do obydlené části rodinných domků," líčí krajská policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

„Pachatel prchal před policisty dále a Adag šel neomylně dál po stopě od lesa a rodinných domků směrem k silnici směrem na Kraslice, pokračoval lesním porostem, přes panelovou cestu mezi zahrádky, ubytovny až k hlavní silnici. Zde už na prchajícího pachatele čekali policisté, kteří měli s psovodem pravidelný kontakt, a měli tak informace, kudy pachatel utíká. Po víc jak 2,5 kilometrech byl pachatel dopaden." Psovod se pak vrátil zpět do dílny a zde byl služební pes Adag opětovně uveden k vyhledání další pachové stopy, kterou zachytil a vedl psovoda podél řeky asi 300 metrů ve tmě, sněhem pokrytým terénem. Po dalších 200 metrech označil věcnou stopu, a to mobilní telefon.

Ve druhém případě byl úspěšný služební pes Velen. V Hraničné u Kraslic se stala dopravní nehoda, kdy řidič srazil zrcátkem vozidla ženu a z místa nehody ujel. „Velen zachytil stopu u odstaveného vozidla a vedl psovoda směrem k hlavní silnici, sledoval stopu ve sněhu, která se stáčela k chodníku a zadnímu rohu budovy místní restaurace. Pes pokračoval k zadní části budovy a zastavil se u zadních dveří. Policisté prověřili všechny přítomné a v jednom byl zjištěn majitel vozidla, který se na místě policistům přiznal k dopravní nehodě i tomu, že z místa utekl," dodala. Oba muži teď čelí trestnímu stíhání.