V policejních poutech skončila po více než půl roce dvojice zlodějů, která má v Kraslicích na Sokolovsku na svědomí nebývale velkou sérii krádeží a škodu za desítky tisíc korun. Společně vykrádali rodinné domy, garáže nebo chaty. Místní kvůli tomu dokonce sepsali petici za větší bezpečí ve městě. Podepsalo se pod ní pět stovek obyvatel.

Ukázalo se, že za krádežemi stojí místní notoričtí zloději s kriminální minulostí, kteří jakmile se dostanou z vězení, stávají se postrachem Kraslicka. Policii se jim zatím podařilo prokázat vykradený rodinný dům, několik garáží, jednu chatu a také osobní automobil.

Policisté ale mají za to, že stojí i za dalšími případy, které se jim budou snažit prokázat. Může jich být až desítka. Osudnou se zlodějům stala krádež v horské Bublavě. Tam se vloupali do rekreační chaty, ze které sebrali obrazy, ale třeba i lžičky. Při krádeži je zadržela policie a soud rozhodl o uvalení vazby.

Svou špatnou zkušenost s nimi má například Dušan Secký z Kraslic. Přistihl je, když mu vnikli na zahradu. Byl zrovna doma a když je vyrušil, dali se na útěk. Nic mu tak neodcizili. To jiní majitelé domů přišli o věci za tisíce korun. Jeden z iniciátorů petice Milan Šajánek apeluje na město, aby se zabývalo větší bezpečností ve městě. „To je také smyslem petice. Máme za to, že se zapomíná na okrajové části města. Požadujeme rozšíření a modernizaci kamerového systému a zřízení městské policie," dodal.

Město Kraslice se bude obsahem petice a zřízením městské policie zabývat na červnovém zasedání zastupitelstva.