Účastníky této nehody byl chodec a řidič osobního vozidla Škoda Superb. Až sem se zřejmě všichni shodují. Poté se však výpovědi obou zúčastněných diametrálně liší, a policie proto hledá svědky.

Místo nehody.Zdroj: PČR

Zároveň policisté přikládají obě verze tak, jak je uvedli řidič a chodec. Dle tvrzení chodce mělo k dopravní nehodě dojít tak, že on v tuto dobu přemisťoval řadu nákupních vozíků z konce parkoviště do přístřešku umístěného před vstupem do obchodu. V jedné z křižovatek v zadní části parkoviště potkal v protisměru ono jedoucí vozidlo značky Škoda.

Když jel řidič zpět, měl srazit vozidlem muže, jenž tlačil vozíky, a z místa nehody odjet. Řidič vozidla značky Škoda uvedl, že v danou dobu vycouval z parkovacího místa před obchodním domem, kdy mu ve směru jízdy bránily v bezpečném průjezdu košíky umístěné pod přístřeškem a zasahující do středu komunikace. Proto chtěl s vozidlem objet jeden parkovací blok a pokračovat k výjezdu.

Při průjezdu kolem muže, jenž tlačil vozíky, nemohl projet. Během toho na něj muž mával rukama a křičel. Když kolem něj projížděl zpět, měl dle jeho tvrzení, nejspíš úmyslně, muž do jeho vozidla narazit a být agresivní. Z tohoto důvodu odjel pryč.

„S oběma muži byla následně provedena policisty orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně. Míra a příčina zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. Hledáme svědky dané události, aby pomohli svým svědectvím přispět k objasnění dopravní nehody. V případě jakýchkoliv informací se obraťte na telefonní linku 158,“ řekla mluvčí policistů Zuzana Týřová.