Na nedostatek práce si v pátek večer rozhodně nemohli stěžovat sokolovští policisté. Cestu na protialkoholní záchytnou stanici si musel v ten večer zapamatovat i naprostý nováček v uniformě.

Vše odstartovalo řádění tří mladých mužů (19, 22 a 25 let) v jednom ze sokolovských barů. Nejstarší z trojice totiž nechtěl pochopit, že si v baru skutečně nemůže zapálit cigaretu marihuany. Obsluha jej proto vykázala před budovu. „Za to si barmani vyslechli řadu urážek. Náruživý kuřák marihuany v nich nepřestal ani po příjezdu policejní hlídky. Na pomoc proti mužům zákona mu přišli i jeho dva kumpáni,“ uvedla Andrea Kávová, sokolovská policejní mluvčí.
Policisté si jejich počínání pochopitelně nenechali líbit. Když nezabralo domlouvání po dobrém, přišly na řadu chvaty a hmaty sebeobrany. „Jednoho z výtržníků dopravili na záchytku, zbylé dva do policejní cely, kde měli dostatek času na zpytování svědomí. Všichni tři agresoři nyní čelí podezření z trestných činů výtržnictví a útok na veřejného činitele,“ doplnila Kávová.

Na záchytce skončil i spolujezdec z vozu Škoda Superb, jehož posádku jenom o několik minut později kontrolovala hlídka na parkovišti před sokolovským obchodním domem. „Spolujezdci se kontrola nelíbila. Vystoupil proto z vozu a policisty začal nesmyslně urážet. Za pár minut už mohl urážet jenom zdi záchytné stanice. Výtržníci se snad poučí z toho, že jim za útok na veřejného činitele hrozí až dva roky vězení,“ dodala sokolovská policejní mluvčí.