Snaha policistů motorkáře zastavit byla marná. Zmizel jim na cyklostezce. Policisté nyní zveřejnili žádost o pomoc při pátrání. Motocyklista jel podle nich na crossové motorce se silničními gumami, bez registrační značky a bez předního a zadního světla. Byl oděn do tmavého crossové oblečení, na hlavě měl zelenočernou přilbu a na zádech batoh.

Zdroj: PČR

"Policisté se za ním rozjeli a začali motorkáře pronásledovat. Za pomoci modrého výstražného znamení s červeným nápisem STOP POLICIE a zvukovým výstražným znamením se pokoušeli řidiče zastavit. Ten však na výzvy policistů nereagoval, přidal na rychlosti, začal předjíždět ostatní řidiče a snažil se policistům ujet. Ti ho i nadále pronásledovali a za užití megafonu ve vozidle ho vyzvali, aby zastavil. Na křižovatce ulic Slovenská a Boženy Němcové dokonce zastavil, ale jen na chvilku, hned se zase rozjel a začal ujíždět přes travnatý porost, chodník a dokonce vjel do protisměru jednosměrné ulice.

Následně pokračoval po chodníku, kde naštěstí nešli žádní chodci. Poté projížděl přes světelnou křižovatku, kde stála vozidla, mezi kterými prokličkoval a pokračoval v jízdě na cyklostezku do Královského Poříčí. V pronásledování jim pomáhala i další policejní hlídka společně s hlídkou městské policie. Na cyklostezce se poté policistům motorkář ztratil," řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Místo nehody.
Mladou řidičku zachránila při nehodě na mostě svodidla

Řidič motocyklu se svým jednáním dopustil hned několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti na pozemních komunikacích. Opakovaně překračoval povolenou rychlost v obci, projížděl jednosměrnou ulicí v protisměru, jel po chodníku, nedával znamení o změně směru jízdy, nerespektoval dopravní značení, nedal přednost v jízdě několika vozidlům a neuposlechl výzvy policistů.

"Policisté nyní žádají širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém motorkáři a jeho crossovém motocyklu, který svou bezohlednou riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Jakékoliv informace k motorkáři nebo jeho motocyklu, který je zachycen na videozáznamu, volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu," dodala mluvčí.

Ilustrační foto.
Sehnali peníze na suplující kantory