Snaha policistů motorkáře zastavit byla marná. Zmizel jim na cyklostezce. Policisté nyní zveřejnili žádost o pomoc při pátrání. Motocyklista jel podle nich na crossové motorce se silničními gumami, bez registrační značky a bez předního a zadního světla. Byl oděn do tmavého crossové oblečení, na hlavě měl zelenočernou přilbu a na zádech batoh.

Zdroj: PČR

"Policisté se za ním rozjeli a začali motorkáře pronásledovat. Za pomoci modrého výstražného znamení s červeným nápisem STOP POLICIE a zvukovým výstražným znamením se pokoušeli řidiče zastavit. Ten však na výzvy policistů nereagoval, přidal na rychlosti, začal předjíždět ostatní řidiče a snažil se policistům ujet. Ti ho i nadále pronásledovali a za užití megafonu ve vozidle ho vyzvali, aby zastavil. Na křižovatce ulic Slovenská a Boženy Němcové dokonce zastavil, ale jen na chvilku, hned se zase rozjel a začal ujíždět přes travnatý porost, chodník a dokonce vjel do protisměru jednosměrné ulice.

Následně pokračoval po chodníku, kde naštěstí nešli žádní chodci. Poté projížděl přes světelnou křižovatku, kde stála vozidla, mezi kterými prokličkoval a pokračoval v jízdě na cyklostezku do Královského Poříčí. V pronásledování jim pomáhala i další policejní hlídka společně s hlídkou městské policie. Na cyklostezce se poté policistům motorkář ztratil," řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Řidič motocyklu se svým jednáním dopustil hned několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti na pozemních komunikacích. Opakovaně překračoval povolenou rychlost v obci, projížděl jednosměrnou ulicí v protisměru, jel po chodníku, nedával znamení o změně směru jízdy, nerespektoval dopravní značení, nedal přednost v jízdě několika vozidlům a neuposlechl výzvy policistů.

"Policisté nyní žádají širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém motorkáři a jeho crossovém motocyklu, který svou bezohlednou riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Jakékoliv informace k motorkáři nebo jeho motocyklu, který je zachycen na videozáznamu, volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu," dodala mluvčí.