Ten vybržďoval auta na Sokolovsku a případnou kolizi chtěl nahrát jako pojistnou událost. V jednom případě dokonce jeho počínání nehodou skončilo.

Muž podle mluvčí policie Zuzany Týřové nejméně ve třech případech prudce ve svém VW zabrzdil před auty jedoucími za ním. „Učinil tak bez objektivních příčin v dopravě. Vyvolal tak stav, při kterém hrozilo, že do jeho vozidla narazí za ním jedoucí auto. Tím by vznikla škoda na majetku a současně i pojistná událost. Ani v jednom případě naštěstí nedošlo k dopravní nehodě z důvodu rychlé reakce řidičů,“ sdělila Týřová.

Stejný scénář muž vyzkoušel i za Sokolovem, kdy jel dále do Dolního Rychnova. „Tam začal předjíždět kolonu vozidel. Do levého jízdního pruhu následně vjel ve chvíli, kdy z jednoho z tamních areálů vyjížděl nákladní automobil, který odbočoval vpravo. V jízdě vlevo měl pokračovat i přesto, ačkoliv si musel být vědom, že pokud se nezařadí zpět mezi předjížděná vozidla, kde byl dostatečný prostor, případně nezastaví, dojde ke srážce. V předjíždění nicméně pokračoval a do kolony se ani nepokusil zařadit. Do nákladního auta tak narazil. Při dopravní nehodě vznikla škoda 70 tisíc korun. Muži za pokračující přečin pojistný podvod a poškození cizí věci hrozí až pět let vězení,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto
Radary zaznamenaly během chvíle přes 2 tisíce přestupků