První z kontrol probíhala v Dolním Žďáru na odstavném parkovišti. Kromě policistů se do velké akce zapojilo rovněž Centrum služeb pro silniční dopravu, které disponuje takzvanou mobilní expertní jednotkou včetně nízkorychlostních vah.

„Policisté zkontrolovali třicet vozidel a přibližně u třetiny z nich byly zjištěny přestupky v dopravě, a to převážně na technickém stavu vozidla… Jednomu z nákladních vozidel byla pro přetížení vozidla či soupravy dokonce zakázána i další jízda," uvedla mluvčí krajské policie Věra Hnátková. Kontroly se následně přesunuly na dálnici D6 u sokolovského Transmotelu, kde probíhalo i vysokorychlostní vážení. „V tomto případě jsme zkontrolovali 46 vozidel. Z toho bylo patnáct nákladních, kdy čtyři z nich byla opět přetížená a byla jim zakázána další jízda," poukázala.

Kontrola na jednotlivých stanovištích začínala vždy podle Hnátkové patřičným výběrem jednotlivých nákladních vozidel. „Dále policisté provedli kontrolu dokladů potřebných pro provoz a řízení auta včetně nákladových listů, dechovou zkoušku a kontrolu sociálních předpisů. Na bezpečnostní akci se však nekontrolovala jen nákladní vozidla, ale i vozidla osobní, kdy náhodnou kontrolou bylo zjištěno, že jeden z motoristů jel s přívěsným vozíkem, který byl přetížený o téměř 750 kg," doplnila.

Při dopravní akci zkontrolovali uniformovaní muži celkem 76 aut. U 26 z nich byly zjištěny nedostatky. Policisté vyřešili 16 přestupků v blokovém řízení a 8 přestupků postoupili k projednání správnímu úřadu.