Policie společně se sociální pracovnicí našli chlapečka uzamčeného v pokoji plném jeho vlastních výkalů. V pokoji se navíc povalovalo množství zkaženého jídla. Dítě mělo navíc na sobě množství pohmožděnin.

„Kriminalisté zahájili trestní stíhání této dvojice za přečin týrání svěřené osoby a ohrožování výchovy dítěte. Obviněným hrozí až pět let vězení,“ potvrdila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí. Jak ukázalo policejní vyšetřování matka a její druh chlapce týrali už od října roku 2016. „Úmyslně dítěti neposkytovali vhodné podmínky k životu a adekvátní péči. Chlapce izolovali od okolí bez možnosti stýkat se s rodinou nebo vycházet ven. Nechávali ho samotného v uzamčeném pokoji bez jídla nebo možnosti jít na toaletu. Byt opakovaně opouštěli a nechávali ho v něm bez dozoru pouze se psem,“ vylíčila mluvčí. Právě i pes byl v bytě nalezen přivázaný.

Vše vyvrcholilo v polovině srpna, kdy sousedé přivolali do panelové domu policii. „Slyšeli jsme tehdy nářky a pláč dítěte. Nebylo to vůbec poprvé. Že se tam něco děje, to jsme si mysli už delší dobu,“ řekla Deníku jedna z obyvatelek domu. Sousedé na policii oznámili, že se v uzamčeném bytě již několik hodin nachází sám jen se psem malý plačící chlapec. „Po opakovaném, marném zkontaktování rodičů dítěte ze strany policistů, přistoupili následně k provedení vstupu do bytu. Tam v dětském pokoji nalezli značně zanedbaného chlapec s hematomy po celém těle,“ popsala mluvčí. Záchranáři chlapce následně převezli do nemocnice k vyšetření. Na sobě měl množství starších i novějších pohmožděnin.

K matce už se syn nevrátil. Skončil v pěstounské péči. Obviněná žena má ještě další tři děti. Jedno už jí bylo také odebráno, o další se stará její matka.