„Při akci policisté zkontrolovali přesně 884 vozidel a zjistili 45 dopravních přestupků. Šestadvacet řidičů jelo bez dálniční známky, u čtrnácti vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav," sdělil mluvčí krajských policistů Pavel Valenta s tím, že v síti policistů skončil jeden řidič bez řidičského oprávnění. „Další motorista se pak dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, u dvou řidičů bylo zjištěno požití alkoholu před jízdou. Jednalo se o muže a ženu, kteří nadýchali do jednoho promile," poukázal.
Do akce se zapojili krajští dopravní policisté společně s kolegy z dopravního inspektorátu Sokolov, policisty cizinecké policie a kolegy ze Spolkové policie Německo. „Cílem dopravní akce bylo zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu ve snaze snížit nehodovost, zejména v souvislosti s požíváním alkoholických nápojů, jiných návykových látek. Součástí byla i kontrola osob v souvislosti s nelegální migrací osob. V průběhu této akce se společné hlídky také zaměřily na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech."

Hlídky využívaly i služební motorová vozidla včetně Schengenbusu a vozidla s mobilní termovizí, která monitorovala okolí pro případ útěku osob z vozidel. „Ve vozidle Schengenbus policisté zjišťovali pravost cestovních dokladů, pasy, řidičské průkazy ale také občanské průkazy. Dále zde prověřovali, zda osoby nejsou v pátrání v schengenském informačním systému. Hlídky ze Spolkové republiky Německo využívali svůj informační systém pro lustraci osob s německými doklady," doplnil Valenta. Při noční akci policisté zadrželi dva cizince. V jednom případě se jednalo o muže, který měl v ČR nelegální pobyt, ve druhém případě šlo o osmadvacetiletého nelegálního migranta, který bude vrácen zpět do země, odkud do ČR přijel a kde žádal o azyl. Policie avizuje, že obdobné akce budou pokračovat.