Policisté z Kynšperka, kteří jsou obžalování ze zabití Roma, již od letošního února stále čekají na rozsudek. Nedočkali se ho ani při pátečním hlavním líčení, kdy před soud předstoupil svědek Dušan Sivák. Ten je současně stíhán pro vydírání dalšího ze svědků v kauze. Případ byl odročen na listopad, k záležitosti se vyjádří další svědci i soudní znalci.

Dušan Sivák, bratr družky zesnulého Ludovíta Kašpara, se v předchozích termínech k hlavnímu líčení nemohl dostavit – byl totiž ve vazbě. Měl vydírat svědka incidentu Jakuba Stránského, aby změnil výpověď ve prospěch poškozených Sivákových. „Šel jsem za ním v dobrém. Jen jsem chtěl, aby u soudu řekl totéž, co předtím řekl mně – tedy pravdu," uvedl u soudu Sivák. Zároveň však přiznal, že se situace vyhrotila do konfliktu, a Stránského uhodil. Na pomoc si navíc přivedl svého známého Vladimíra Buriana, který bude v případu rovněž vypovídat.

Soud předvolal také dalšího kynšperského policistu Martina Mrázka. Ten zasahoval u domu Ludovíta Kašpara pár hodin před osudným incidentem. „Vyšel mi z bytu naproti nahý. Choval se divně, blábolil. Přivolaná záchranná služba mu změřila tlak, lékař ho nechal podepsat reverz a to bylo vše. Podle mého názoru to bylo nedostatečné, měli ho prohlédnout důkladněji," vypověděl Mrázek s tím, že z tašky před domem Kašpara s kolegou zajistil nůž. Policisté Vítězslav Novák a Pavel Herink v byli případu Roma Ludovíta Kašpara obviněni z usmrcení z nedbalosti. Mělo se tak stát v květnu 2012.