„Muž vystupující jako takzvaný veřejný zastánce, nabízí pomocí inzerátů právní pomoc,“ uvedl vyšetřovatel Pavel Siebenbürger. Pomoc má být podle jeho slov právního charakteru, není však ani právníkem, ani advokátem. Některým obětem podle vyšetřovatele tvrdil, že studuje práva. „Slibuje vyřízení splátkového kalendáře na dluhy, pomoc při insolvenčním řízení a podobně. Ve věci však nekoná, a když už, tak pouze formálně,“ vysvětlil. Trestní oznámení na muže, jehož vizitku zdobí latinský termín CORAM VINDEX FAS POPULARIS podalo zatím šest poškozených. „Je však pravděpodobné, že poškozených bude daleko více,“ podotkl Siebenbürger.

Legenda, pod kterou muž vystupuje, je podle Siebenbürgera falešná. „Ceny, které si za své služby účtuje, se pohybují od tisíce až do 15 tisíc korun,“ konstatoval vyšetřovatel. Škoda, kterou zatím způsobil, se podle jeho slov vyšplhala do řádů desítek tisíc korun.

„Nebezpečnost jeho počínání tkví v tom, že uvádí poškozené v omyl. Ti by mohli případným problémům uniknout, kdyby využili služeb registrovaných advokátů a právníků,“ doplnil.

Muž působí velice důvěryhodným dojmem. S klienty se schází v různých karlovarských restauracích. „Je vyšší štíhlé postavy, nosí nakrátko ostříhané tmavé vlasy. Pokud se někdo stal obětí jeho podvodného jednání, nebo ví o někom, kdo jeho služeb využil, může nás informovat na číslech 974 366 462, 974366 340, případně na lince 158,“ dodal Siebenbürger.