Krádeží se dopustil osmadvacetiletý muž během letošního ledna až dubna. Na kontě jich má nejméně šest, jeho známý byl u dvou.

V lednu se zloděj dostal do sklepní místnosti v areálu školy v Sokolově a z té odcizil AKU vrtačku s příslušenstvím. O téměř dva měsíce později využil u obchodního domu v Sokolově otevřeného návěsu se zbožím u jedné z prodejen a z něj odcizil různé druhy potravin.

„V březnu se měli oba dva muži dostat přes sklepní okno do panelového domu v Sokolově. Následně vnikli do kočárkárny a z té odcizili čtyři horská kola, která následně prodali. V dubnu v Chebu oba dva obvinění vnikli na soukromý pozemek a přes zadní otevřené dveře vstoupili do domu, kde vypáčili vchodové dveře ke sklepním kójím. Nic však nestihli odcizit, protože zaslechli nějaké hlasy. Při jejich jednání je měl přistihnout zřejmě obyvatel domu,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

V krádežích měl pokračoval pak sám osmadvacetiletý muž. Koncem dubna ve večerních hodinách v Královském Poříčí odcizil z garáže křovinořez. V polovině května pak vypáčil okno prodejny, a aniž by vstoupil dovnitř, otevřeným oknem odcizil několik kusů oblečení. To následně prodal náhodnému kolemjdoucímu. Krádežemi způsobili škodu přes 170 tisíc korun.

Kriminalisté ho obvinili ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a z poškození cizí věci. Starší z pachatelů čelí obvinění z krádeže a porušování domovní svobody. „Oba dva obvinění byli zadrženi a umístěni do policejní cely. Kriminalisté podali státnímu zástupci návrh na vzetí obviněných mužů do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl 37letý muž propuštěn na svobodu, kde bude probíhat jeho stíhání. Osmadvacetiletý muž byl dodán do výkonu trestu odnětí svobody. Oběma nyní hrozí až pět let vězení,“ dodala mluvčí.