Krádeže začaly už loni říjnu, poslední je pak z letošního ledna. Jak uvedla mluvčí sokolovské policie, zloděj vnikl nejméně do šesti domů a zahradních chat v katastru Horního Slavkova. „Objekty vždy prohledat a odcizit téměř vše, na co přišel, a mohl později zpeněžitt. Jednalo se hlavně televize, mobilní telefony, notebooky, tablety nebo fotoaparáty. Odcizil i různé elektrické nářadí nebo šperky. V objektech sebral i několik vzduchových pistolí,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Poslední vloupání se stalo 24. ledna, kdy pachatel nejprve odcizil ve firmě na Hornoslavkovsku z uzamčené místnosti peněženku s klíči. Za pomoci klíčů se následně vloupal do rodinného domu, který prohledat a odcizit z něj například notebooky nebo mobilní telefony. Po oznámení vloupání se policisté ihned začali případem zabývat. Toto pondělí policisté muže zadrželi v bytě v Horním Slavkově,“ poukázala.

Ukázalo se také, že zadržený muž má na svědomí o okradení dvaašedesátileté ženy. Té na začátku listopadu vytrhl z ruky ve večerních hodinách na ulici v Horním Slavkově tašku s klíči a mobilními telefony. Z místa poté utekl k autobusovému nádraží. Celkově za sebou nechal škodu kolem šedesáti tisíc korun.

Kriminalisté muže ze Sokolovska obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „V páchání trestné činnosti není obviněný muž žádným nováčkem. V minulosti se dopustil především majetkové trestné činnosti,“ dodala mluvčí. Muž skončil ve vazbě. Hrozí mu až pět let vězení.