Incident se stal letos v únoru, kdy ve večerních hodinách mířil plynovou pistolí na obsluhu restaurace. „Na ženu mířil nejprve z větší vzdálenosti, avšak následně jí pistoli přiložil na spánek. Poprosila ho, aby toho nechal a pistoli schoval. Ten tak učinil, ale jen na chvilku. Po pár minutách mířil na muže, který se nacházel s jinou ženou v kuřáckém prostoru. Také ho prosil, aby pistoli schoval. Místo toho ji ale obrátil proti ženě, která tam s ním stála. Následně se muž odebral do kuchyně restaurace, kde opět vyhrožoval s pistolí v ruce dalšímu zaměstnanci. Pachatele posléze venku před restaurací zajistila policejní hlídka,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

„Navíc o dva měsíce později v odpoledních hodinách v Sokolově v ulici Jiřího z Poděbrad viditelně manipulovat s plynovou pistolí. Ve stejný den v parku v Sokolově dvakrát z pistole vystřelil. Jednou směrem k zemi a podruhé do vzduchu,“ poukázala mluvčí.

Aby toho nebylo málo, začátkem května se nožem oháněl ve večerních hodinách i v jedné ze sokolovských kaváren. Tam nejprve napadl pěstí muže, který do podniku vcházel. „Úderem mu poškodil dioptrické brýle. Po napadení přišel na místo provozovatel kavárny, který chtěl muže vykázat pryč. V tom moment však agresor vytáhl bodnou zbraň a tou muži vyhrožoval,“ dodala mluvčí.

Kriminalisté muže nyní obvinili z nebezpečného vyhrožování a z výtržnictví. Sokolovské bary a restaurace si už nyní mohou oddechnout. Pachatel skončil ve vazební věznici, kde si počká na verdikt soudu. Hrozí mu až tři roky vězení.