Incident se stal letos v únoru, kdy ve večerních hodinách mířil plynovou pistolí na obsluhu restaurace. „Na ženu mířil nejprve z větší vzdálenosti, avšak následně jí pistoli přiložil na spánek. Poprosila ho, aby toho nechal a pistoli schoval. Ten tak učinil, ale jen na chvilku. Po pár minutách mířil na muže, který se nacházel s jinou ženou v kuřáckém prostoru. Také ho prosil, aby pistoli schoval. Místo toho ji ale obrátil proti ženě, která tam s ním stála. Následně se muž odebral do kuchyně restaurace, kde opět vyhrožoval s pistolí v ruce dalšímu zaměstnanci. Pachatele posléze venku před restaurací zajistila policejní hlídka,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Soňa Podlahová.

„Navíc o dva měsíce později v odpoledních hodinách v Sokolově v ulici Jiřího z Poděbrad viditelně manipulovat s plynovou pistolí. Ve stejný den v parku v Sokolově dvakrát z pistole vystřelil. Jednou směrem k zemi a podruhé do vzduchu,“ poukázala mluvčí.

Ilustrační foto
Za nemocného kolegu zaskakoval a přitom kradl

Aby toho nebylo málo, začátkem května se nožem oháněl ve večerních hodinách i v jedné ze sokolovských kaváren. Tam nejprve napadl pěstí muže, který do podniku vcházel. „Úderem mu poškodil dioptrické brýle. Po napadení přišel na místo provozovatel kavárny, který chtěl muže vykázat pryč. V tom moment však agresor vytáhl bodnou zbraň a tou muži vyhrožoval,“ dodala mluvčí.

Kriminalisté muže nyní obvinili z nebezpečného vyhrožování a z výtržnictví. Sokolovské bary a restaurace si už nyní mohou oddechnout. Pachatel skončil ve vazební věznici, kde si počká na verdikt soudu. Hrozí mu až tři roky vězení.

Pálení klestí se vymklo, zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
Pálení klestí se vymklo, zasahovaly čtyři jednotky hasičů