Verdikt zproštění obžaloby sipřed okresním soudem v Sokolově vyslechl Ladislav Janoušek. Trestní oznámení na něj podala starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová, protože se cítila být obětí stalkingu. Starostce vadily Janouškovy esemesky, které ji prý chodily několikrát denně, ale i pozdě v noci.

„Mé návštěvy a telefonáty byly vždy jen o komunální politice,” bránil se Janoušek. Jak upřesnil, má podezření na páchání rozsáhlé trestné činnosti na městském úřadě v Horním Slavkově. A tímto se mu prý starostka mstí. „Cítím se terorizován paní starostkou Vildumetzovou,” zaznělopři jeho závěrečné řeči.

Starostka zveřejnila číslo svého služebního mobilu, aby se na ní mohli občané kdykoliv obrátit. A to Janoušek činil. „Sklouzával do intimností a okupoval její kancelář,” řekla při závěrečné řeči státní zástupkyně. Jak upřesnila, zprávy od Janouška vyhodnotila jako agresivní a obtěžující. Snažila se také přesvědčit soudce, že obžalovaný zneužíval služebního telefonu starostky a do to problémů komunální politiky začal míchat intimní zprávy. Obhájce na závěrečnou řeč obžaloby zareagoval krátce. „Ve skutkové větě žaloby není uvedeno nic,” řekl. Jak upřesnil, jeho klient nikdy starostce nevyhrožoval. Připustil možné otravování, ale to prý není trestné.
„Jeho SMS měly sice osobní až intimní charakter, ale nebyly vulgární ani agresivní. Nebyl tedy důvod, aby starostka měla obavu o svoji bezpečnost či život svou ani svých blízkých,” uvedl soudce Emil Pešina ve zdůvodnění zprošťujícího rozsudku.

Starostka Jana Vildumetzová je rozhodnutím soudu znepokojena a rozladěna. „To jsem nečekala, obávám se toho co bude následovat,” reagovala velmi překvapeně. Nad rozsudkem kroutí nevěřícně hlavou. „Trestní oznámení jsem podala proto, že jsem se opravdu bála a neskutečně mě to obtěžovalo. Bojím se i toho, aby to nebyl návod pro ostatní,” dodala zklamaně starostka. Obhajoba se po vynesení rozsudku na místě vzdala odvolání, státní zástupkyně sdělila soudu, že se odvolá.