Všímavý motorista, který projížděl silnicí mezi Bečovem nad Teplou a Mnichovem, výraznou měrou přispěl k dopadení dvou zlodějů. Policisty upozornil na dvojici podezřelých mužů, kteří se pohybovali v okolí mostu na této trase.

„Členové vyslané policejní hlídky zadrželi na místě dva muže ve věku pětatřiceti let. Oba měli při příjezdu policistů spěšně vyhazovat z kapes šrouby a matky, které před tím demontovali z konstrukce zábradlí na mostě,“ uvedla Kateřina Böhmová, mluvčí sokolovských policistů.

Zbavit se důkazů se jim ale nepodařilo. V jejich autě totiž policisté objevili další části odcizeného zábradlí. „Škoda, kterou měli oba pachatelé způsobit, je předběžně vyčíslená na 2450 korun.

Prohřešek jednoho ze zadržených mužů budou policisté řešit jako přestupek proti majetku. Druhému z pachatelů ovšem hrozí i přes relativně nízkou škodu až tříletý trest odnětí svobody. „V posledních třech letech byl totiž karlovarským okresním soudem za majetkovou trestnou činnost potrestán,“ vysvětlila Böhmová.

Své zkušenosti se soudy za zlodějnu má i třiadvacetiletý muž ze Sokolova, kterého policisté podezírají z několika krádeží v Novém Sedle.
„V říjnu loňského roku se měl vloupat do kůlny , kde měl odcizit dvě motorové pily,“ potvrdila sokolovská policejní mluvčí. Mladý nenechavec je podezřelý i z toho, že se v Novém Sedle v Sadové ulici vlámal do sklepa a kočárkárny. „Tam měl ukrást LCD monitor, část hi – fi věže, CD přehrávač a přehrávač mini CD,“ popsala další lup podezřelého Böhmová.

Škoda, kterou okradeným způsobil, vyčíslili poškození na 5200 korun. Vzhledem k pestré kriminální minulosti podezřelého mu nyní rovněž hrozí tři roky vězení.