Na úprk před policisty se 9. ledna dal mladistvý pachatel, který kradl v areálu soukromé firmy v Kynšperku nad Ohří. Podle Kateřiny Böhmové, mluvčí sokolovských policistů, se měl zlodějíček násilím dostat do palivové nádrže odstaveného nákladního vozidla.

„Z nádrže měl do přineseného kanystru odčerpat 15 litrů nafty. V areálu firmy se měl ještě vloupat do skladu hliníku,“ přiblížila mladíkovo řádění Böhmová. Před přivolanými policisty však prchal marně. Trénovaným mužům zákona se jej podařilo zadržet během několika minut. „Škoda na poničených a odcizených věcech je vyčíslena na částku pět a půl tisíce korun,“ doplnila mluvčí.

V rukou policistů skončili i zloději, kteří na sklonku listopadu loňského roku opakovaně kradli v areálu bývalé kraslické nemocnice. V souvislosti s tímto případem podezírají z krádeže šestatřicetiletého muže z Chebu. Společně se svým komplicem se měl ve dnech 29. a 30. listopadu vloupat do areálu, kde měli při první návštěvě odcizit 295 kilogramů litiny a 34 kilogramů železa. „Odcizený materiál jim pomohl odvézt do sběrny další muž. Ve sběrně obdrželi 1440 korun, které si mezi sebe rozdělili. Druhý den se do areálu bývalé nemocnice vrátili pro litinové ventily a kondenzační nádobu. „Tyto věci se jim však nepodařilo z místa odvézt, vyrušila je totiž policejní hlídka. Policisté muže zadrželi,“ dodala mluvčí sokolovských policistů.

Šestatřicetiletý muž z Chebu je podezřelý z pokračujícího přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen, mu hrozí až tři roky vězení.