Mladá žena, jejíž tělo v částečném rozkladu bylo před několika týdny nalezeno v lesoparku v Sokolově, byla zavražděna. Vyplývá to z policejních expertiz. Včera o tom informovala mluvčí policie Ilona Týmlová. Ta zároveň potvrdila, že tělo patří dvacetileté Ireně Dominguezové ze Sokolova.


Po vrahovi dívky policie intenzivně pátrá. Vzhledem k průběhu vyšetřování ale nechce sdělovat bližší informace. „Mohu prozatím pouze říct, že kriminalisté řeší případ jako vraždu. Policie uvítá jakoukoliv informaci, která by napomohla k jeho objasnění a dopadení pachatele,“ řekla Týmlová.

Už před několika dny se hovořilo o tom, že mrtvola zřejmě patří mladé dívce. Důkazem bylo nalezené oblečení a také klíče od bytu. I tak ale matka zavražděné Dana Petříková věřila, že se jí dcera vrátí domů. Dvacáté narozeniny by oslavila teprve před dvěma týdny.
„Policisté mi řekli, že moji holčičku někdo zavraždil. Jakým způsobem to bylo, mi však neprozradili. Jako matka na to mám ale právo, chci vědět, jestli byla zadušená nebo co se vlastně stalo,“ prohlásila včera zdrceně Petříková. „Nyní si nejvíce přeji, aby toho sviňáka, co to udělal, chytli a zavřeli. Vždyť moje holka byla hodná a nikomu neubližovala, tak proč se dočkala tak ošklivého osudu? Je to opravdu hrozné,“ dodala smutně matka.

Rodina Irenu pohřbila minulý čtvrtek. „Přišlo docela hodně lidí. Pohřeb se ale konal bez faráře, dcera totiž nebyla pokřtěná,“ zmínila Petříková.
„Je mi z toho všeho zle. Už aby toho vraha dopadli. Podle mě to musel spáchat nějaký úchylák, sadista nebo maniak. Jinak to přece není možné,“ zlobila se další z pozůstalých.

Jiří Drozdík, Milan Hloušek