Zraněného jednadvacetiletého mladíka napadli v Sokolově dva zatím neznámí pachatelé. Vše se odehrálo v pondělí odpoledne poblíž autobusového nádraží. Po pachatelích, kteří jsou romské národnosti, teď policie intenzivně pátrá.

Mladík se kolem půl páté vracel z ošetření v nemocnici. Před mostem u autobusového nádraží směrem k vlakové stanici vyšší muž přistoupil k mladíkovi zezadu a začal mu kroutit ruku. Ten se ani nemohl bránit, neboť kvůli zranění má na hrudníku korzet. „A právě toho zřejmě pachatelé k loupeži využili,“ informovala včera tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. „Zatímco větší Rom kroutil mladíkovi ruku, vytáhl mu druhý muž, také romské národnosti, z kapsy peněženku a pak oba utekli,“ sdělila Kávová s tím, že agresoři mladíkovi naštěstí nijak neublížili. „Nyní po nich policie pátrá. Identikit, který se podařilo policistům sestavit, by mohl pomoci k dopadení pachatelů. Proto prosíme svědky anebo občany, kteří muže poznají (najdete hov dnešním vydání Deníku, pozn. red.), ať zavolají okamžitě na linku 158. Jedná se o muže snědé pleti, asi 175 cm vysokého a ve věku tak kolem 35 let,“ doplnila mluvčí.

Jen od začátku roku se na Sokolovsku stalo 26 loupeží, i když se jejich počet oproti loňsku snížil. Objasněnost je vysoká, 81 procent.