Do akce na frekventované mezinárodní silnici I/6 byli opět nasazeni nejen dopravní policisté, ale také například policejní fena Orga (na snímku), která je specialistkou na vyhledávání drog. Ta si zapsala další úlovek. Když hlídka kontrolovala řidiče fiatu, Orga začala reagovat na vozidlo a upozornila svého pána.

„Řidič motorového vozidla vše policistům potvrdil a uvedl, že v batohu na zadní sedačce ve vozidle má malé množství marihuany. Případ je v současné době v šetření,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Pavla Lohrová.

Policisté zadrželi i hledaného muže při kontrole mercedesu. „Při lustraci zjistili, že je veden v policejních evidencích, protože je na něho vydán příkaz k zatčení. Policisté muže na místě zatkli,“ doplnila mluvčí.

Bezpečnostní akce byla zaměřena na nelegální přepravu cizinců, jejich doklady, technický stav vozidel a převážené zboží. Celkem policisté zkontrolovali padesát lidí a třicítku aut. Uložili motoristům deset blokových pokut za osm tisíc za přestupky a dále odhalili dvě osoby vedené v Schengenském informačním systému.