Na revitalizaci panelového domu v ulici Spartakiádní v Sokolově si chtěl přilepšit jeho devětatřicetiletý správce. Jako zvolený předseda výboru společenství bytů si řekl pražské firmě, kterou sám oslovil, aby dům zateplila, o úplatek půl milionu korun, když jí zakázku zadá. Na všem se podle policejního vyšetřování dohodl s technickým ředitelem firmy.

Peníze firma posílala na soukromý účet předsedy. Celkem se jednalo o deset procent z celkové investice. Úplatek mu přišel ve třech splátkách poté, co muž podepsal s firmou smlouvu o dílo. „Ukazuje se, že šlo o jedinou firmu, kterou oslovil. To je nepřípustné. Zvolili jsme ho jako předsedu, aby zastával zájmy vlastníků bytů, a ne svoje. Měl poptat několik firem, aby se vybrala ta nejlevnější,“ zlobí se jeden z oslovených nájemníků domu.

Úplatkářství se nakonec snažil předseda i s technickým ředitelem po třech měsících zamaskovat. To když spolu uzavřeli smlouvu o zprostředkování.Mělo to tak vypadat, že předseda legálně získal půl milionu za to, že firmě zakázku sehnal.

Vlastníci bytů mají také vrásky z toho, že se ukázalo, že firma nakonec celou zakázku přecenila o dvacet procent, přičemž předseda tyto smlouvy podepsal. „Budeme tak muset zřejmě vše zaplatit. Pro některé lidi to může být neúnosné, protože jsme byty kupovali na hypotéky,“ dodal nájemce.
Mluvčí krajské policie Andrea Pomichalová k případu uvedla, že za přijetí úplatku hrozí předsedovi výboru společenství vlastníků dva roky až osm let vězení. „Sedmadvacetiletý technický ředitel je pak podezřelý z trestného činu podplácení, se sazbou jeden rok až šest let,“ řekla Pomichalová.