Postrach starších žen v Sokolově má od pátku ve svých rukou policie. Nestačila se divit, když se po několikaměsíčním vyšetřování jako pachatelé ukázaly tři nezletilé děti. Ty si vždy vybíraly starší ženy, které přepadávaly a okrádaly.

Vzhledem k věku pachatelů nemůže policie sdělit bližší podrobnosti. Jak se ale Deníku podařilo zjistit, nezletilí lupiči mají podle dosavadního vyšetřování na svědomí nejméně tři přepadení. „Vytipovali si seniorky, které se hůře pohybovaly a měly třeba hůl. Přepadli je o oloupili,“ sdělila tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. Nejstarší z napadených bylo šestaosmdesát let. Jednu z žen dokonce fyzicky napadli a způsobili jí zranění na hlavě.
Policie pokračuje v dalších výsleších. Existuje totiž podezření, že by někteří z mladých násilníků mohli mít na svědomí napadení i několika dětí v Sokolově.

Právě takové případy dál místní policie řeší. „Kriminalisté zjišťují, zda i tyto trestné činy nemají na svědomí,“ potvrdila Kávová.
Pro připomenutí. Napadení dětí se vždy stalo na poměrně frekventovaných místech. Zřejmě také mladistvý pachatel napadl dva chlapce ve věku osm a deset let na chodníku za sokolovskou střední integrovanou školou. Nejprve po nich chtěl peníze, když mu je nedali, fyzicky je napadl. To samé se opakovalo i pár dní později, kdy násilník se stejným scénářem napadl znova tyto dva chlapce. Jednomu z nich se podařilo utéct. Druhého pachatel zbil a utekl. Na pomoc jim přispěchala starší žena, které měl pachatel ještě než utekl nadávat.

Obdobný incident se stal u základní školy v ulici Vítězná. Tam jedenáctiletou dívku napadli už dva pachatelé. Opět chtěli peníze. Když školačka řekla, že žádné nemá, ztloukli ji a povalili na zem. Pak zmizeli.