Ztráta občanského průkazu přišla draho muže ze Sokolova. Stal se kvůli tomu terčem vydírání a výhrůžek. Přišel navíc o věci za tisíce korun. Vše začalo, když občanský průkaz našel devatenáctiletý mladík. Podle adresy našel majitele, po kterém požadoval ´nálezné´ sto korun. Když mu muž řekl, že peníze nemá, začal doslova kolotoč výhrůžek. „Pachatel se k majiteli občanského průkazu opakovaně vracel. Vyhrožoval jemu i jeho rodině a kromě peněz požadoval různé hodnotné věci," sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Pachatel si tak postupně přišel na dvě herní konsole, MP3 přehrávač, mobilní telefon a 120 korun. „Způsobená škoda činí celkově 6 700 korun," uvedla mluvčí.

Mladík, obviněný z vydírání, podvodu a dalších skutků, má na svědomí i další trestnou činnost. Policie ho minulý týden obvinila společně s mužem o čtyři roky starším, který čelí trestnímu stíhání za krádež a porušování domovní svobody. Oba společně vnikli do bytové jednotky v Sokolově. Tu prohledali a sebrali počítač s příslušenstvím, kancelářské křeslo a televizi. Navíc vytrhli v koupelně vývod z vodovodního kohoutku ve vaně. „Mladší z mužů měl také odcizit svazek klíčů z vozíku ve zdravotnickém zařízení v Sokolově. Oba obvinění se pak do něj vrátili a zkoušeli, kam klíče patří, s úmyslem něco odcizit. Žádné dveře, kam by klíče pasovaly, však nenašli," pokračovala mluvčí. To ale není vše. Z dalšího bytu v Sokolově dokonce odnesli skříň, obývací stěnu, postel s matrací, konferenční stolek, plynový sporák, plechovou kuchyňskou linku a vestavěnou kuchyňskou skříň. Na svědomí přitom mají další čtyři krádeže, kdy odcizili pneumatiky.

Devatenáctiletý pachatel se před soudem bude ještě zpovídat z toho, že v Sokolově vnikl do bytu, kde nějakou dobu přebýval. Stačil tam poškodit plynová kamna a přívod k nim a z bytu sebrat interiérové dveře, čímž způsobil škodu za 4 500 korun.

Celková škoda po řádění obviněné dvojice je ale mnohem vyšší. Činí 34 tisíc korun. „Starší z mužů byl již za krádež v minulosti odsouzen. Hrozí mu tak nyní až tříletý trest odnětí svobody. Druhému obviněnému hrozí až dvouletý trest," doplnila Böhmová.