Obžaloba je viní z toho, že měli poslat na svého souseda zvěrolékaře Antonína Tučka dva Dagestánce a jednoho Roma, aby mu způsobili zranění. K ničemu však nedošlo. Za Tučkem prý skupina přijela, ale údajně ho jen upozornit, že si je Čebišovi najali na takzvanou špinavou práci.

Jedním z prvních nesvárů mezi rodinami byly tahanice ohledně přípojky na inženýrské sítě a výstavby asi dvoumetrového plotu z betonových desek. „Tři dny před kolaudací nám od Tučka přišla SMS, že pokud plot nezbouráme, tak budeme bez kolaudace,“ uvedla ve své výpovědi Čebišová. Nakonec se však na sítě připojili. Městský úřad v Chodově ale manželům kvůli plotu udělil pokutu 50 tisíc korun. Později ji však radnice stáhla. Vzájemné spory dále gradovaly. Čebišovi na plot umístili billboard s reklamou konkurenční veterinářky.
„Když se Tuček vrátil z dovolené, tak byla reklama rozřezaná. Pak se jeho žena otřela o mé vzdělání, tak jsem jí řekla, že může psům akorát tak vytírat …“ A to už policie řešila jako přestupek. Další konflikt se stal mezi oběma muži. „Jednou Tuček stáhl okénko svého auta, manželovi sprostě nadával a přidal i plivanec. Můj muž mu za to dal facku,“ vypověděla Čebišová. Současně zmínila, že pak Tuček narazil do jejich vozidla.

Při pátečním líčení obhájce manželů Čebišových Zdeněk Honzík namítl, že pro soud byly sebrány výlučně spisy proti jeho klientům.
„Je také zajímavé, že se neřešily jiné přestupky, jako SMS zprávy zaslané Tučkem nebo jeho ujetí z místa nehody,“ prohlásil advokát. Navíc vznesl námitku proti použitelnosti zvukových záznamů – odposlechů. Soudce Milan Tomeš souhlasil a nechal zaznít jen takové, co umožňuje zákon.

Manželé Čebišovi obchodovali s porcelánem do Ruska. Kvůli tomu je prý doma navštívili Dagestánci v čele s Arsenem Dalgatovem. „Chtěli obchodovat a mít z toho provizi 200 tisíc korun. Arsen si také od nás půjčil 15 tisíc, ale vrátit je nehodlá,“ doplnila Čebišová. Dále podotkla, že Dagestánce vyhodila ze svého pozemku, když si před její dcerou zapálili marihuanu.
Advokát v závěrečné řeči, jež trvala skoro hodinu, dokonce nastínil, že proti jeho klientům byl zosnován jakýsi ďábelský plán pomsty. Už třeba prý kvůli neuskutečněnému obchodu. „Rozpory ve výpovědi svědků jsou příliš závažné a nemají žádnou logiku. Nevěrohodní jsou také sami svědci,“ zdůraznil Honzík.

K soudnímu líčení byla pozvaná také lékařka, která měla vysvětlit, jaké zlomeniny by mohly při napadení vzniknout. Vyjadřovala se k době léčení různých typů zranění a případným trvalým následkům.

Vazební celu okusila také Čebišová. Ta ji oproti svému choti opustila již před dvěma týdny. Ačkoli jsou dnes již spolu, soud na svém podezření stále trvá. Oba musejí být pod dohledem probačního pracovníka. Pokud budou chtít navštívit Chodov, musejí požádat o svolení. „Pan Čebiš má čistou trestní minulost a jejich dům je dnes ve stavu prodeje. Za této situace se soud domnívá, že problémy nebudou a propuštění z vazby je možné,“ vysvětlil Tomeš.