Dvanáct členů gangu Zádamských je obžalovaných z účasti na zločinném spolčení, vydírání, porušování domovní svobody, výtržnictví, nedovoleného ozbrojování, loupeže nebo poškozování cizí věci. Zmíněný podnikatel P. se navíc dožaduje na obžalovaných vyplacení šestimilionového odškodného.

Celkem pět bodů obžaloby hovoří o poškozeném panu P., který měl být poté, co si od Milana Zádamského půjčil peníze, terčem vydírání a výhrůžek nejtěžšího kalibru, jako zbití či strčení hlavně pistole do úst.

Jeho vztah s M. Zádamským se zrodil deset let po revoluci. Pan P. chtěl začít obchodovat s pohonnými hmotami a k tomu potřeboval kapitál. Od M. Zádamského si půjčil 750 tisíc korun a v dohodnuté době je vrátil. Dalším podnikatelským záměrem byla výstavba soukromé věznice v areálu objektu ´Mariánská´, který byl na prodej. Polívka však neměl tolik peněz, tak si od Zádamského půjčil znovu, a to milion osm set tisíc korun. Pak statek koupil. „Poté, co uprchl z vězení Kajínek, veškeré plány na soukromou věznici padly,“ vysvětloval pan P. s tím, že neměl na vrácení dluhu.

"Domníval jsem se, že objekt výhodně prodám, Zádamským splatím dluhy a bude to,“ vysvětloval. Podle něj se se Zádamským při sjednání půjčky jasně nedomluvili, do kdy a s jakým úrokem má peníze vrátit. „M. Zádamský a další na mě postupně začali vyvíjet nátlak, abych peníze vrátil. Dostal jsem strach, sháněl jsem všude, prodal jsem auto, půjčoval jsem si statisíce od známých. Všechny peníze, které jsem měl, jsem jim dal. Za milion osm set tisíc jsem zaplatil celkem šest milionů korun. Kdybych měl padesát milionů, vytáhnou jich ze mě padesát,“ podotkl podnikatel. M. Zádamský se ve věci pana P. přestal v létě 2000 angažovat, a tak se o vymáhání starali jeho bratr Petr, Alan Treml a Pavel Simandl.

Podle P. došlo poté ze strany gangu i na vyhrožování jeho manželce. „Řekli, že žena může dluh odpracovat u Zádamského v podniku, v tom jejich bordelu…“ pokračoval. V roce 2001 došlo k zastavení podnikatelova domu ve Strašicích na Rokycansku. K zástavě měl být podnikatel donucen pod pohrůžkou fyzického násilí.

„Jsem rozvedený. Dnes už nemám, co ztratit. O všechno jsem přišel a bydlím v nájmu,“ vysvětloval muž důvody, které ho vedly ke spolupráci s vyšetřovateli.

Pozn.: Redakce na přání neuvádí jméno poškozeného podnikatele.