Podle znaleckého posudku, který si nechalo město vypracovat, má KV Arena hodnotu mezi 500 a 600 miliony korun. Karlovy Vary však za halu zaplatily 1,2 miliardy. Rozdíl v těchto dvou sumách tedy město požaduje vrátit od konsorcia firem Baustav, Metrostav a Syner, jako bezdůvodné obohacení. To je podle primátora Kulhánka (KOA) základní princip sporu.

S rozsudkem se nyní seznámila i rada města, která s odvoláním souhlasila. „Zároveň jsme schválili rozpočtové opatření, podle něhož bude na náklady soudního řízení vyčleněna částka čtyři miliony 100 tisíc korun," uvedl náměstek Michal Riško (ČSSD).

I když se vedení města domnívá, že už jej jednou zaplatilo a soud by poplatek tedy vymáhat nemusel, snaží se podle náměstka Riška být připraveno poplatek okamžitě uhradit, pokud to bude nutné. „Vše začíná znovu od začátku," podotkl k tomu náměstek Riško.

Odvolání proti verdiktu okresního soudu doporučilo vedení městu právní oddělení magistrátu.

„Domníváme se, že rozhodnutí je nesprávné, neboť Okresní soud v Karlových Varech nerespektoval závazný právní názor Nejvyššího soudu," uvedli městští právníci. Nejvyšší soud totiž zrušil rozsudky vydané prvoinstančním i odvolacím soudem v žalobě města na vydání bezdůvodného obohacení při stavbě KV Areny. Vše se tak vrátilo na počátek k prvoinstančnímu soudu a ten celou kauzu znovu smetl ze stolu.

Souběžně se žalobou na předražení zakázky se město soudilo i o to, kdo je právoplatným majitelem celého areálu. Vedení města tvrdilo, že je to konsorcium stavebních firem, ty jsou naopak přesvědčeny, že majitelem haly je město. Tento proces už v roce 2012 skončil. Soud přiřkl halu městu s tím, že se jako řádný majitel chová.