Kauzu údajného uplácení, v níž figuruje bývalý olovský starosta Miroslav Filandr a další tři lidi, soudci v úterý odročili na únor. Stalo se tak po přečtení závěrečných návrhů. Během dalšího jednání už tedy bude vynesen rozsudek.

Údajnou úplatkářskou aféru, která souvisí s tendrem na revitalizaci a zateplení domů na dvou městských sídlištích v Oloví za zhruba 40 milionů korun, začali soudci plzeňského krajského soudu rozplétat na konci října.

Miroslav Filandr (47) jako starosta podle spisu požádal jednatele stavební firmy z Toužimska prostřednictvím svého spolužáka Vladimíra Šmídla (47), který je též mezi obžalovanými, o úplatek ve výši dvou milionů za to, že firma výběrové řízení vyhraje. Podle obžaloby následně požádal podnikatele i on sám, chtěl po něm osm milionů. Za to měl podnikateli slíbit, že spolu s šéfem bytové organizace Radkem Jelínkem (47) zařídí vítězství ve výběrovém řízení. Podnikatel z Toužimska to však podle svých slov odmítl a vyhrála jiná firma, společnost ŠU-STR. Více čtěte (zde).

Státní zástupce Augustin Hrbotický v úterý pro jmenované, kteří však vinu popírají, navrhl nepodmíněné tresty při spodní hranici trestní sazby. Všem hrozí až dvanáct let vězení. Pro jednatele vítězné firmy Vlastimila Strýčka navrhl zproštění obžaloby.