Policisté je obvinili z krádeže, dva mladší i z neoprávněného užívání cizí věci, a nejmladšího ještě z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Způsobili celkovou škodu přibližně 130 tisíc korun. Hrozí jim trest odnětí svobody až na pět let.

"Dvaatřicetiletý muž měl přivést svého známého devětadvacetiletého muže v polovině ledna letošního roku na Sokolovsku k areálu jedné z firem. Ten měl následně do areálu vstoupit, rozbít okno, a tak vnikl do budovy sloužící pro zaměstnance. V jedné z místností měl odcizit klíče od vozidla značky Volkswagen, které bylo v areálu zaparkované. Devětadvacetiletý muž tedy přišel k vozidlu, za které ještě zapřáhl vedle stojící přívěsný vozík, přičemž měl s vozidlem z areálu odjet na předem domluvené místo. Za ním měl jet ve svém vozidle dvaatřicetiletý muž. Po příjezdu na domluvené místo měl na oba muže čekat nejmladší z nich. Ten měl následně nasednout do odcizeného vozidla, které převezl a zaparkoval na odlehlém místě na Sokolovsku," popsal mluvčí policie Jan Bílek.

Ilustrační foto
Novela zákona přináší méně byrokracie, uleví i majitelům aut ze Sokolovska

Podle něho se trojice mužů pak měla opět vydat do stejného firemního areálu. "Devětadvacetiletý muž měl opět vniknout do areálu a do budovy, kde odcizil klíče od nákladního vozidla značky Volkswagen. Ty měl předat šestadvacetiletému muži, který s vozidlem odjel. Nákladní vozidlo se měli pokusit v jednom městě na Sokolovsku prodat, což se jim nepodařilo, a tak ho nechali na místě odstavené. Odcizený osobní automobil i s přívěsným vozíkem měli následně zaparkovat před jedním z restauračních zařízení v Sokolově," uvedl mluvčí.

Na základě oznámení dvaačtyřicetileté ženy policisté ještě tentýž den osobní automobil s přívěsným vozíkem vypátrali v Sokolově. Na vozidle i přívěsném vozíku se navíc nacházely registrační značky patřící jiným vozidlům. O několik dní později policisté operativním šetřením vypátrali také odstavený nákladní automobil, a to v jedné obci na Sokolovsku.