Využil přitom toho, že ve výdejně pracuje jeho matka. Na podvod se ale přišlo, a tak se nyní bude zpovídat před soudem. Kromě toho má sedmadvacetiletý muž na svědomí i úvěrový podvod.

Muž si nejprve nechal poslat čtyři balíčky s mobily na dobírku právě do provozovny, kde pracuje jeho matka. „Obchod funguje zároveň jako výdejna zásilek, kdy využil toho, že tam matka pracuje a on tam měl volný přístup. Stačilo tak málo, aby využil nepřítomnosti matky. Aniž by cokoliv tušila, zásilku vždy otevřel, vyndal mobilní telefon, do balíčku místo něj vložil kancelářský odpad a poté ho znovu zabalil. Následně předstíral, že si zásilku nevyzvedl, a ta byla odeslána zpět prodejci,“ vylíčila mluvčí policie Soňa Podlahová.

Matka ale nebyla jediná, koho podvedl. Obětí se stal i jeho spolubydlící, na kterého si vzal hned pět úvěrů. Stačilo mu k tomu okopírovat si jeho doklady a výpisy z účtu. Při uzavírání smluv se pachatel vydával za svého spolubydlícího. „Úvěry vždy dostal a pouze v jednom případě půjčku zaplatil. V několika případech si takto na splátky pořídil i mobilní telefony, které pak prodal,“ sdělila mluvčí.

Muž, kterého policie obvinila z podvodu, úvěrového podvodu a poškození cizích práv, si půjčené peníze dokonce nechával posílat na účet spolubydlícího. Když ho pak o vyzvednutí peněz žádal, tvrdil, že se jedná o jeho výplatu.

Známý mu peníze vždy předal. Podvodník nechal za sebou škodu za 63 tisíc korun. Hrozí mu až pět let vězení.