Policisté z Kynšperka nad Ohří i nadále čelí obžalobě z usmrcení Roma z nedbalosti. Soudce Milan Tomeš totiž odročil včerejší líčení u sokolovského soudu na březen příštího roku. Důvodem jsou posudky znalců, které se zjevně liší. Rozhodnout bude muset revizní posudek, který vypracuje olomoucké pracoviště.

„Máme dva znalecké posudky z oboru soudní medicíny. Jeden je ze zdejšího sokolovského pracoviště, druhý je z Prahy. A tyto dva znalecké posudky se totálně rozešly v závěrech. To znamená, že se tam neshodujeme v tom, jaký je důvod zdravotního následku, jaký byl shledán," řekl Tomeš.

Podle něj jeden znalecký posudek hovořil o udušení z vnějších příčin a druhý znalecký posudek tvrdí, že žádné takové příčiny tam nalezeny nebyly. „Z tohoto důvodu, když tedy znalci byli seznámeni s veškerým obsahem nových znaleckých posudků, které byly v mezidobí pořízeny, a neshodli se na žádných závěrech, tak musí nastoupit revizní znalecký posudek ústavní formou," vysvětlil Tomeš. Tento posudek bude vypracovávat znalecké pracoviště v Olomouci.

Kynšperští policisté Pavel Herink a Vítězslav Novák zasahovali proti Romovi Ludovítu Kašparovi v květnu 2012. Ten o dva dny později v nemocnici zemřel.
Důvodem odročení minulého líčení bylo, že soudní znalec z oboru farmakologie uvedl, že mu nebyla dodána lékařská dokumentace pro posouzení závěru.