Horkou stopu má policie v případu pokusu o znásilnění na Ostrovském mostě, kde zatímneznámý pachatel letos v červenci sáhl mladé ženě pod sukni. Pátrá po muži, který se v inkriminovanou dobu pohyboval na nedalekém Horním nádraží.

Policie nyní na svých stránkách zveřejnila záběrz bezpečnostních kamer, které jsou na Horním nádraží, a žádá o pomoc širokou veřejnost. Žádala i o možné poskytnutí videa z náhodně projíždějícího auta, doposud ale marně.

Zdroj: PČR

„Muž, který je na záznamu, se pohyboval v dané doběv blízkosti místa události,“ upřesnila mluvčí policie Eva Valtová.

Jednadvacetiletá žena procházela ve středu 29. července kolem páté hodiny ranní na stezce poblíž Ostrovského mostu. Měla sluchátka na uších, a tak neslyšela, co se kolem ní děje. Neznámý muž využil této příležitosti, zezadu k ní přistoupil a sáhl jí pod sukni, přičemž se dotkl jejich intimních partií.

Podle mluvčí už tento akt je kvalifikován jako pokus o znásilnění. Žena včas zareagovala, polila ho horkou kávou a poté z místa utekla.

Podle zjištěných informací se mělo jednat o muže bílé pleti ve věku mezi 30 až 37 lety, přibližně 170 centimetrů vysoký, štíhlé postavy. Muž měl hnědé vlasy a modré oči. Na sobě měl mít kraťasy tmavé barvy a modrobílé pruhované tričko. Pruhované triko a kraťasy má i muž z videozáznamu. „K případu nemůžeme sdělit více. Jen to, že muž na záznamu by mohl mít k události nějaké informace,“ dodala Valtová.