Předem si rozdělili úkoly a zatímco jeden z nich hlídal, další kradli z regálů notebooky a mobilní telefony. Vše přitom natáčel bezpečnostní kamerový systém.

„Jeden z obviněných nejprve pronesl odcizený notebook přes pokladny. Ostatní pachatelé pak ukryli odcizené zboží na různých místech v prodejně mezi jiné zboží a odešli. O několik hodin později se však vrátili zpět pro uschované zboží, kdy jeden z nich opět hlídal, tentokrát u vozidla. Sedmatřicetiletý muž následně vložil z regálů zboží do tašky. A když zjistil, že dva muže z jeho party kontroluje ostraha, uschoval zboží do regálu a z prodejny odešel. Poté společně s šestatřicetiletým mužem nasedli do vozidla a odjeli," vylíčila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí s tím, že do obchodního domu byla nakonec přivolána policejní hlídka, která oba muže zadržela. „Operační důstojníci okamžitě uzavřeli silnice v Karlovarském kraji a během krátké chvíle bylo auto zastaveno policisty v Karlových Varech. Dva další pachatelé tak byli záhy také zadrženi," uvedla.

Kriminalisté obvinili čtyřlístek zlodějů z krádeže. Třem z nich hrozí až dva roky vězení. Nejstaršímu ještě o rok více, neboť byl v posledních třech letech za krádeže jich odsouzen. Policejní komisař navíc podal státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby.