Kobra společně s celníky zasáhla v tamním obchodě v úterý ráno. Zatkla celkem tři osoby, dva muže a ženu. Jeden z nich se při příjezdu policie na místo pokusil utéct, ta ho však bleskově zadržela.

Jak vše fungovalo? Vietnamci nakupovali ve velkoobchodu cigarety na cizí živnostenské listy svých krajanů, kteří tu dnes třeba již nežijí nebo jsou dokonce po smrti. Z prodeje cigaret pak neodváděli daně. „Nyní můžeme říct, že škoda je kolem třiceti milionů korun," sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

V prodejně se přitom nacházelo množství cigaret za asi 100 milionů. Policisté z týmu Kobra mluví o tom, že škoda může být ještě mnohem vyšší.

Jak se Deníku podařilo zjistit, lidé z týmu Kobra zatím nalezli čtyři živnostenské listy, na které Vietnamci cigarety nakupovali. Je možné, že se najdou i další, a to při domovních prohlídkách, které v úterý začaly při zatýkání. Zadržené čeká obvinění z krácení daně. Dva z nich budou zřejmě stíháni vazebně. Hrozí jim pět až deset let vězení.

Podle kriminalistů se v Karlovarském kraji jedná o letošní nejrozsáhlejší případ. Rozpracovaných jich má Kobra dalších patnáct s minimální škodou nad pět milionů korun. Celková škoda tak půjde do desítek milionů korun.