Policisté se speciálně vycvičenými psy na hledání drog podnikli na tržnici tento týden rozsáhlou razii. Na místě zadrželi dva Vietnamce ve věku 28 a 35 let. Ti během dvou let prodali buď v samotných stáncích nebo v blízkosti tržnice až půl kila pervitinu, a to ve stovkách dávek.

Vietnamci měli distribuci drog důkladně promyšlenou a drogy měli velmi dobře ukryté. V prudkém svahu poblíž tržnice našli policisté hned několik tajných skrýší, ve kterých měli uskladněné zásoby pervitinu a marihuany pro vybrané kupující. „Tyto skrýše byly velmi těžko odhalitelné, ale i přesto se je policistům a speciálně vycvičeným psům podařilo nalézt a drogy zajistit. Bylo v nich nejméně 250 gramů marihuany a 150 gramů pervitinu. Na černém trhu by si vietnamští prodejci prodejem těchto drog mohli přijít až na čtvrt milionu korun," sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí. Policejní komisař cizince obvinil z distribuce drog. Oba muži skončili ve vazbě. Hrozí jim až deset let vězení.

Prodej drog někteří krajané odsuzují. Je mezi nimi i podnikatel Binh, který také působí na tržnici v Hraničné. „Tito lidé nám kazí pověst. U nás by jim za prodej drog hrozil trest smrti," řekl Binh, který patří je v regionu autoritou ve vietnamské komunitě.