Dvě vraždy z posledních let zbývá dořešit kriminalistům na Karlovarsku. Prvním případem je loňský nález kostry ve Střípkové, druhým pak mrtvolka novorozeněte, kterou v igelitovém pytli našli v roce 2004 pracovníci karlovarské společnosti na separaci a likvidaci odpadů. Uvedl to Josef Kutil, zástupce ředitele Okresního ředitelství Policie České republiky v Karlových Varech.

„K prvně jmenovanému případu máme indicie, že mrtvý byl vietnamské národnosti. Našly se u něj totiž věci vyrobené ve Vietnamu,“ konstatoval Kutil.
Policisté sice mají mrtvolu Vietnamce vedenou ve statistikách loňského roku, vražda se však podle Kutilových slov stala už před několika lety. „Na vyšetřování smrti zatím neznámého muže spolupracujeme s vietnamskými kolegy. To celý proces značně zpomaluje. V Česku jsme už prověřili řadu tipů, zatím však bezvýsledně,“ podotkl zástupce karlovarského policejního ředitele.

Slovo „vražda“ skloňovali loni policisté na Karlovarsku pětkrát. Až na případ kosterního nálezu se podařilo všechny vraždy vyřešit. „V karlovarské čtvrti Doubí střelil muž po svém nevlastním synovi. Původně jsme případ vyšetřovali jako těžkou újmu na zdraví, později jsme jej překvalifikovali na pokus o vraždu,“ přiblížil další z případů Kutil.

V tragédii přerostla i rodinná rozepře, kterou muž vyřešil razantním způsobem. Svou manželku utopil ve vaně. Žena po čtyřech dnech na oddělení ARO boj se smrtí prohrála. „Ve spolupráci se sokolovskými kolegy jsme řešili i případ vraždy německého turisty. Samotný čin se stal v Karlových Varech, ovšem rozřezané tělo oběti našli policisté na základě výpovědi jednoho z pachatelů v Krásně na Sokolovsku,“ uvedl Kutil.
Obětí poslední loňské vraždy byla mladá žena, kterou její přítel několika bodnými ranami do obličeje připravil o život nedaleko obce Nejda.