Už deset let uběhlo od doby, kdy na podlaze chválenické čerpací stanice zůstala po brutálním útoku vraha ležet v krvi dvě bezvládná těla.
Policie ani po takové době neví, kdo tehdy vtrhl na benzinku, vzal zhruba osmnáct tisíc korun a nechal za sebou dva mrtvé – šestadvacetiletou ženu a sedmdesátiletého důchodce.

„Případem se policisté stále zabývají. Nadále vyhodnocujeme všechny informace, ale zatím se neobjevily stopy, které by vedly k zahájení trestního stíhání vůči konkrétní osobě,“ řekla nám mluvčí západočeských policistů Jana Václavová.

Lidé ve Chválenicích už pomalu přestávají věřit tomu, že by muži zákona po létech přišli na stopu vraha dvou lidí, kteří žili v nedalekých Nezbavěticích. „Když ho nechytli hned po vraždě, tak teď už ho nedostanou. Je to dlouhá doba, ale stále si na ně někdy vzpomenu. Vidím to jako dneska,“ řekl nám starší muž z Chválenic.

Že lidé v obci na brutální čin nezapomněli, potvrzuje i místostarosta Chválenic Jiří Basl. On sám tehdy byl na místě činu. V době vraždy totiž sloužil jako policista na oddělení ve Starém Plzenci.

„Vzpomínám si na tenhle případ velmi dobře. Ještě dodnes na to ve vsi občas přijde řeč. Vždyť ty lidi znali ve Chválenicích všichni. Strach už sice pominul, ale pořád si na to pamatujeme,“ dodal Basl. Celý případ se stal čtyřiadvacátého února 1998 mezi čtvrtou a půl pátou hodinou ranní. Bezvládná těla našel v prostorách stanice muž, který si přijel přibližně v půl páté natankovat benzin.
Důchodce ležel v tratolišti krve hned za dveřmi. Mladou ženu pak policisté našli v kuchyňce za barem. Ta se podle expertů snažila vrahovi uniknout a jeho útoku se silně bránila.

Po události, kvůli které policie vyslechla více než šest set lidí, zmizely pouze peníze. Cigarety a alkohol zůstaly na místě.