Gang vyděračů, který se v Chebu specializoval na německé sexturisty, dopadli policisté. Celá skupina využívala toho, že v Chebu městská vyhláška zakazuje nejen poskytování sexuálních služeb, ale také jejich vyhledávání. Přistižené muže nutili členové gangu, přestrojení za policisty, platit tučné pokuty.


„V době od 1. září loňského roku do 17. června bylo oznámeno patnáct takových případů,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Navíc se jedná jen o pověstnou špičku ledovce, protože velká část přistižených mužů se policii nepřihlásí.


Chebští kriminalisté se tak postupně zaměřili na čtyři skupiny osob. Jednalo se o devět žen a osm mužů. „Organizátory se podařilo v noci na pátek zadržet. Bude podán podnět na jejich vzetí do vazby. Za zločin vydírání jim hrozí až dva až osm let ve vězení. V současné době se v případu provádějí další vyšetřovací úkony.“ dodala policejní mluvčí. Zadržení se navíc dopustili ještě přečinu přisvojení pravomocí úřadu.


Scénář jednotlivých případů byl většinou podobný. Skupina si počkala na muže, který si naložil některou z prostitutek do auta a odjel s ní na odlehlé místo. Tam pak přijeli falešní policisté, kteří mu za porušení vyhlášky ´napařili´ pořádnou pokutu. Přistižení se báli případného prozrazení a byli ochotni zaplatit jakoukoliv pokutu.


„Většinou šlo o částky od pěti do dvaceti tisíc korun. Rekordmanem je asi muž, který zaplatil osmdesát tisíc korun,“ poznamenala policejní mluvčí.
O podobných případech už Deník mnohokrát informoval. Při jednom z nich chtěli podvodníci po německém sexturistovi 15 tisíc korun. Vyhlédli si ho tehdy ve Vrázově ulici, v místech, kam prostitutky často vodí své zákazníky. Turistovi se podvodník prokázal falešným služebním průkazem. Němec peníze na zaplacení neměl a navrhl, že spolu odjedou do hotelu, kde je ubytován, a tam peníze zaplatí. Z hotelu pak turista přivolal na pomoc policii.