Žena, která se právě dívala z okna a viděla, jak někdo leze do kufru auta, zavírá za sebou dveře od kufru a prohledává úložné prostory vozidla, v neděli 27. ledna ve večerních hodinách zavolala na tísňovou linku policie „Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která po příjezdu na místo zadržela 29letého muže přímo při vloupání do vozu Škoda. Z něj chtěl odcizit autorádio, ale to už nestihl,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí.

Ukázalo se, že pachatel má na svědomí i další nejméně tři případy vloupání, které se staly v Chodově během ledna. „Z vozidel odcizil například autorádio, mobilní telefony, tašku s oblečením nebo kabelku s peněženkou, ve které byly osobní doklady i platební karty. Vhod mu zřejmě přišly i léky, které v jednom z vozidel našel a taktéž si je odnesl. Celkem způsobil škodu za 30 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Zloděje policisté obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a dále z přečinů poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž skončil ve vazbě. Hrozí mu až tři roky vězení.