Sokolovští kriminalisté proto sdělili dvěma mužům ze Sokolovska ve věku 35 a 38 let podezření ze spáchání přečinu krádeže. Mladší z podezřelých si navíc vyslechl sdělení i ze spáchání přečinu výtržnictví. Za způsobenou škodu hrozí podezřelým v případě prokázání viny až pět let za mřížemi. Mladší z nich měl navíc s výtržnictvím problémy již v minulosti.

„První lednový den měl v Sokolově na místě veřejnosti přístupném napadnout 22letou ženu, kterou nejdříve kopl nohou do tváře. Poté byl okřiknut kolemjdoucím, aby ji nechal. Toho uposlechl, ale následně jí měl ještě vyhrožovat, že ji zbije. O pár dní později ji opět vyhledal, a když nevyhověla jeho požadavku, tak ji napadl pěstí do obličeje. Své jednání umocnil výhrůžkami, že ji zabije. Zranění ženy si vyžádalo lékařské ošetření ve zdravotnickém zařízení,“ popsala mluvčí policie Kateřina Krejčí.

Garáže začali vykrádat v prosinci, kdy měl jeden z mužů vniknout v Sokolově do dvou garáží, které prohledal a odcizil z nich nabíječku autobaterií a láhve alkoholu. Podezřelý muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl Okresním soudem v Sokolově odsouzen nebo potrestán za přečin krádež a uznán vinným a odsouzen i z přečinu výtržnictví. V průběhu měsíce ledna měli oba podezřelí muži společně vniknout do tří garáží v Sokolově, které prohledali a následně odcizili například různé stavební nářadí a elektronářadí, kola s elektronovými disky, rybářské náčiní, stavební kolečka a různé další věci. Odcizené věci měli poté prodat dalším osobám a získané finanční prostředky užít pro svou potřebu.