Nechali přitom za sebou škodu za více než čtvrt milionu korun. To vše má na svědomí čtveřice pachatelů ve věku 27, 29, 30 a 39 let, kteří za sebou již mají trestní minulost.

Trojice mužů se během prosince a ledna vloupala do několika restaurací v Sokolově a jeho okolí. Ty zloději prohledali a sebrali peníze, alkohol nebo limonády. Odcizili také několik sudů s nealkoholickými nápoji nebo basy piv. Z hospod odnesli i drobné občerstvení.

Pachatelé mají na svědomí i vloupání do prodejny s výpočetní technikou v Sokolově, odkud odnesli elektroniku, kabely, náplně do tiskáren a další věci.

Devětadvacetiletý muž spolu s o rok starším pachatelem pak na konci ledna ve večerních hodinách napadli na cyklostezce v Sokolově muže. Na toho nejprve začali pokřikovat, a když si jich muž nevšímal, obestoupili ho a zaútočili na něj pěstmi.

„Při potyčce spadli na zem, kde napadání pokračovalo. Během toho vypadl napadenému z kapsy mobilní telefon, který útočníci sebrali ze země a utekli. Muž poté musel vyhledat lékařské ošetření v nemocnici,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí. Jak se ukázalo, není to rozhodně poprvé, co se dvojice agresorů dopustila výtržnictví. „V posledních třech letech byli oba za tento přečin odsouzeni,“ poukázala mluvčí.

Sedmadvacetiletý muž a devětadvacetiletý obviněný mají na svědomí také krádeže v obchodech, které se staly během prosince a ledna v Sokolově. Z obchodů během prodejní doby odcizili různé oblečení nebo elektroniku.

Celkově za sebou nechali škodu kolem 270 tisíc korun.

Kriminalisté muže ve věku 29 a 30 let obvinili ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, krádeže, poškození cizí věci a výtržnictví. „Dále byl 39letý muž obviněn ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. Nejmladší z nich pak čelí obvinění z krádeže. Muži ve věku 27, 29 a 30 let byli v posledních třech letech za krádež již odsouzeni. Na dva z nich policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí do vazby, který jej akceptoval. Na 30letého muže soudce uvalil vazbu. Následně byl policisty eskortován do věznice. Třem obviněným mužům hrozí až pět let vězení. Nejmladšímu z obviněných až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Krejčí.