Starostovi za údajné předražení zakázky na projekt mateřské školky Pampeliška mu hrozí až pětileté vězení. Podle Kirejeva byl ale výběr firmy Proradon, která v tendru skončila na třetím místě, pro Krásno nejlepší volbou.

„Necítím se vinen. Ačkoliv rozhodnutí nakonec padlo nad rámec výběrového řízení, nemyslím si, že bychom vybrali firmu špatně. Dodavatelé, kteří skončili ve výběrovém řízení lépe – pánové Klícha a Kvasnička – navíc sami přiznali, že chtěli na stavbě školky především získat zkušenosti. A to jsme si absolutně nemohli dovolit riskovat," řekl k záležitosti Kirejev.

Obvinění ho neodradilo ani od účasti v podzimních komunálních volbách. Jan Klícha a Jan Kvasnička navíc podle něj nebyli ochotni dodržet požadovaný termín dokončení, ani konzultovat vzhled školky s vedením města. „Školka bude stát v chráněné krajinné oblasti. Copak bychom tam mohli nechat postavit nějakou ohyzdnou krabici?" argumentuje Kirejev.

Jediným kritériem výběrového řízení ovšem měla být cena. A nabídka firmy Proradon převýšila tu nejlevnější o 87 tisíc. „Moje návrhy se městu nelíbily. Nedokázali jsme se dohodnout," přiznal u soudu Kvasnička s tím, že na stavbě opravdu chtěl získat cenné zkušenosti. „Naštvalo mě to. Co proti mému návrhu kdo měl, jsem se nedozvěděl," ohradil se zase Jan Klícha.

Vypracování projektu tak nakonec Krásno přišlo na 237 tisíc. Výstavba školky bude celkem stát zhruba devět a půl milionu korun.