Už v září 2017 převzal v Lokti pětapadesátiletý muž 50 tisíc korun, aby vyrobil schodiště se zábradlím, vchodové dveře a obložky. Veškeré práce měly být hotové do konce loňského roku. Doteď však žádné práce neprovedl a přestal se zákazníky komunikovat. Nyní ho tak policisté obvinili ze zpronevěry desítek tisíc.

Stejně je tomu i v případě pětačtyřicetiletého muže, který nejprve loni v říjnu převzal pět tisíc na nákup stavebního materiálu a následně dostal doplatek 17 tisíc.

„Muž však provedl jen malou část z nasmlouvané práce a následně se na místo rekonstrukce už nedostavil,“ řekla Podlahová. Muž pak stejný scénář zopakoval loni v listopadu v Dolních Nivách. Tam převzal osmnáct tisíc korun na nákup stavebního materiálu a provedení stavebních prací na domě. „Obviněný se dostavil na místo pouze jednou, kdy opět provedl jen malou část prací a následně se tam už neobjevil a nedodal ani materiál. Ve stejný měsíc navíc převzal v Oloví sedm tisíc korun od poškozeného muže na nákup materiálu a opravu venkovního schodiště domu. Materiál opět nedodal a přestal komunikovat. Tady způsobil škodu za 47 tisíc korun,“ poukázala mluvčí.

Oba obvinění muži se nyní budou zpovídat před soudem. Mladšímu z nich hrozí dva roky vězení, staršímu pak až pětiletý pobyt za mřížemi.