V pondělí byli u Krajského soudu v Plzni obžalováni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Pětašedesátiletý Čech Jaromír Sládeček z Karlovarska měl podle obžaloby koordinovat vznik a provoz varny. K tomu využíval služeb čtyř mužů Vietnamské národnosti. Ti přicestovali do České republiky v roce 2006 – 2008 za prací. Poté co kvůli technické závadě došlo k požáru varny v Nejdku, začali se obžalovaní stěhovat do nové varny v Kraslicích nedaleko Sokolova. To už se jim nepodařilo, protože byli 20. září loňského roku zadrženi.

„Obžalovaní dříve v Nejdku a poté v Kraslicích provozovali varnu. V Karlových Varech v domě zadrženého Hung Manh Trinhma bylo nalezeno dostatek surovin na přípravu až 2250 gramů pervitinu. Suroviny měly být převezeny do Kraslic.“ uvedl státní zástupce Jiří Richter.

„Plzeňskému soudu nevěřím. S policií jsem spolupracoval, ale stejně mě obvinili,“ uvedl včera Sládeček. Následně podal námitku na podjatost soudu. Ten jeho námitku zamítl. Rozsudek padne v nejbližších dnech.